Kurz Jak vydat svou první knihu

13. května 2015 v 15:00
Zlevněný a rozšířený individuální kurz Jak vydat svou první knihu znovu v prodeji: http://www.naucmese.cz/kurz/jak-vydat-svou-prvni-knihu. Uvedu i pár praktických příkladů, ke kterým si na kurzu řekneme víc.

Jak si vybrat to správné nakladatelství. Seznam nakladatelství najdete v Almanachu Labyrint (v knihkupectvích je každoročně k dostání nová tištěná verze, případně můžete jít na http://www.almanachlabyrint.cz/nakladatelstvi/). Nebo se můžete podívat na seznam knižních novinek (například na http://www.ceske-knizni-novinky.cz/ nebo v kterémkoliv internetovém obchodě s knihami) a vybírat si podle knih - pokud nakladatelství v poslední době vydalo knihu, která se alespoň v něčem podobá té vaší, můžete u něj mít větší šanci. Pokud lze knihu jednoznačně přiřadit k nějakému žánru, je obvykle zbytečné oslovovat nakladatelství, které knihy daného žánru nevydávají.

(...)

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi tištěnými a elektronickými knihami. Elektronické knihy jsou na výrobu výrazně levnější, kvalitní e-kniha se dá vyrobit zhruba za tři tisíce korun. Pokud již knihu máte vydanou v tištěné verzi (a prošla tedy korekturou, má nakreslenou obálku apod.), náklady budou ještě výrazně nižší. Odpadá také většina rizik, nakladatel nemusí odhadovat, kolik výtisků se prodá. Pro vás jako autora to znamená, že byste měli dostat vyšší honorář, obvykle to bývá kolem dvaceti procent. Zvlášť v případě, že se e-kniha vydává jako doplněk k tištěné verzi, se vás nakladatel může snažit obelstít a například v případě prodeje licence můžete mít ze všech verzí jen výše zmíněných pět procent (často to nakladatel může zdůvodňovat tím, že vám nebude platit za každou verzi jinak). I tady záleží jen na vás, jak se k záležitosti postavíte, ale neexistuje rozumný důvod, proč byste měli dostat méně než dvacet procent, u e-knihy to zkrátka nedává smysl.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama