Startovač - vaše otázky a naše odpovědi

14. června 2015 v 12:19
Je Startovač charita?

Rozhodně ne. Náš projekt je navržen tak, abyste si mohli knížku koupit za trochu levnější cenu, než za kterou bude potom (doufejme) dostupná v obchodech. Nedáváte žádné peníze navíc, naopak, podmínky jsou pro vás příznivější než při nákupu v knihkupectví. Můžete to brát jako e-shop, jen knížku nedostanete za týden, ale za tři měsíce. I další odměny jsou vždy s nějakou slevou, jsou tam různé knižní sety, kurzy nebo možnost nechat si napsat báseň nebo pohádku na míru.
Pokud bychom cílové částky nedosáhli, o nic nepřijdete - všechny peníze se vám vrátí zpátky. Není tam tedy pro vás žádné riziko, buď dostanete knížku (a případně další věci, které jste si koupili), nebo své peníze.
Naše myšlenka byla taková, že si pomůžeme navzájem - pokud si knihu chcete koupit a pořídíte si ji už teď, pomůžete nám, abychom ji mohli vydat "oficiálně" a aby se dostala do knihkupectví. Stojí to jen trochu vaší důvěry, kterou velice oceníme.


Na co přesně půjdou vybrané peníze, jak se použijí?

Zaplatí se z nich práce kolem knížky, tedy korektura, ilustrace na obálku, sazba a podobně. Dál se z nich uhradí "fyzická" výroba - poměrně velká část vybrané částky půjde tiskárně. Knihu k vám musíme nějak dopravit, zvažovali jsme osobní předání, ale to by bylo velmi náročné a pro řadu z vás nepohodlné, takže ji budeme posílat poštou, což také není zadarmo. Poslední položkou je platba Startovači, který si u každého úspěšného projektu malou část peněz nechá.
Pokud by nám po uhrazení všech těchto nákladů něco zbylo, použijeme to na výrobu dalších výtisků. Pokud jich bude méně než sto, budeme s nimi jezdit po čteních a prodávat je a šetřit, abychom se na tu hranici v další vlně dostali. Pokud jich bude sto nebo víc, zvládneme knihu dostat do knihkupectví, protože v tomto počtu už nám ji vezme distribuce. A jestli se tam opravdu dostaneme, budeme se snažit dělat další dotisky, a to tak dlouho, dokud o knihu bude zájem.
Možná jste si všimli, že jsme nikde nezmiňovali odměnu pro mě nebo pro nakladatelství Backstage Books. Naším cílem je dostat knihu ke čtenářům, o nic jiného nám teď nejde. Spolupracovníkům zaplatit chceme a musíme (nechceme, aby korektor nebo ilustrátorka pracovali zadarmo, i kdyby s tím souhlasili), ale vlastního honoráře se vzdáváme. Pokud nám na konci celého podniku z prodeje knihy něco zbude, použijeme to na další tituly, abychom nemuseli zpátky na Startovač.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama