Jak Medvěd Bručimír všechno zapomněl

2. února 2016 v 15:50
Medvěd Bručimír je konečně tady! Přidejte se k Žabce Zvědavce, Zajíci Mudroslavovi, Kanci Hádavci, Koze Neuróze a spoustě dalších zvířátek a pomožte Bručimírovi přijít na to, odkud se v lese Hustníku vlastně vzal. Poměrně netradiční a lehce autobiografická pohádka pro starší děti, trochu Gumídci, trochu Zoufalé manželky. K dostání například na http://www.knihy.cz/jak-medved-brucimir-vsechno-z…/d-163280/, v knihkupectvích nebo u .

P.S.: omlouvám se těm, kteří v knize měli mít poděkování - během sazby záhadně zmizelo. Tak alespoň tady: kniha měla být věnována Markétce, bez které by Bručimír svou Květinářku nejspíš nikdy nenašel, a poděkování mělo patřit především Kateřině Šlajcherové a Evě Hrkalové za jejich postřehy a zpětnou vazbu, a dále pak Karině Kapounové, Veronice Tiché, Evě Bártové, Sylvii Řezáčové a Olze Maškové se Sašou za pomoc s finální podobou textu.

P.P.S.: malá ukázka z knihy:
Bylo krásné ráno a Had Snaživec se plazil mokrou trávou k domku Zajíce Mudroslava, kam se pozval na návštěvu. Byl v lese teprve krátce, takže chtěl udělat dobrý dojem. Umínil si, že ať už kdokoliv řekne cokoliv, bude s ním za každou cenu souhlasit, aby si ho ostatní zvířátka oblíbila.
"Jaký to máme krásný den!" zahlaholil hned ve dveřích.
"To si nemyslím," prohlásil Bručimír.
"Jaký to máme ošklivý den!" opravil se Had.
"To se mi nezdá," opáčil Medvěd.
"Jaký to máme… den!" zkusil to Snaživec do třetice.
"To je podivné," utrousil Bručimír a zmizel kdesi v útrobách domku. Had Snaživec pochopil, že souhlasit s Medvědem bude náročnější, než si představoval. Naštěstí ale věděl, že si zvířátka může získat i jinak. Třeba bude Bručimír přístupnější lichotkám.
"Dnes vypadáte velice dobře!" zavolal na něj.
"Takhle já vypadám pořád," ozvalo se v odpověď.
"Přímo kypíte zdravím!" vyrazil ze sebe Had a na čele mu vyrazily kapičky potu.
"To u medvědů není nic neobvyklého."
Snaživec se samým vyčerpáním sesul do křesla. Původně šel za Zajícem Mudroslavem - doufal, že když s ním bude chvíli mluvit a ve všem s ním souhlasit, Zajíc si ho oblíbí a bude ho v lesní škole dávat za vzor, čímž se stane nejlepším kamarádem všech zvířátek. Nepočítal ovšem s tím, že narazí na Medvěda Bručimíra, kterému se zjevně nijak zavděčit nedalo.
"Máte to tady velice útulné!" zkusil to Had naposledy.
"Já jsem tady jenom dočasně, to je Zajícova práce," odvětil Bručimír, který se mezitím vynořil z útrob domku. "Mně osobně se to příliš nelíbí."
"Je to ohyzdné!" souhlasil hned Snaživec.
"Ale to od vás není pěkné, takhle mluvit," pokáral ho Medvěd a kroutil hlavou. "Mudroslava by to mrzelo."
"Tak já už vážně nevím," vzlykl Had a nešťastně se v křesle stočil do klubíčka.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama