Knižní oznámení - Vyznejte se ve svých emocích

27. července 2017 v 17:23
Knižní oznámení: tuto knihu nemůžu doporučit, tak ji jen oznamuji. O co jde? O knihu Vyznejte se ve svých emocích a využijte je na maximum od Margaret Moorové a kolektivu, kterou jsem na přelomu roku překládal.
Jak je u americké naučné literatury zvykem, hlavní myšlenka knihy se dá vyjádřit jednou větou - když jste zmatení nebo neklidní, zastavte se a zamyslete, jaké emoce právě teď prožíváte. To je v zásadě celé. Na hypotéku se ale někde vzít musí, a tak je potřeba nafouknout to na 264 stránek.
Upřímně doufám, že to je poslední kniha, kterou jsem kdy překládal. Nízké honoráře, krátké lhůty na překlad, odbytá redakční práce, to vše je u nás bohužel běžné, a ani kniha jako je tahle si podobný přístup nezaslouží. A když člověk píše vlastní, je mu to líto dvojnásob.
(Jedna perlička ze spolupráce. Zjistil jsem, že nejsem v žádném internetovém obchodě ani na stránkách nakladatelství uveden jako překladatel, tak jsem v několika z nich požádal o přidání. Kromě Kosmasu mě všude odbyli s tím, že je vše automatizované a že informace se samy pravidelně nahrávají z databáze nakladatelství. A odpověď BizBooks? Jako překladatel v systému uveden jsem, jen se to nikde nezobrazuje. 


Komentáře

1 A. A. | Web | 8. srpna 2017 v 11:22 | Reagovat

Jsem toho názoru, že stále existují malá  kvalitní nakladatelství, kde si redaktoři tu práci dají a skutečně knížku dovedou ke zdárnému a dobrému vydání. Ale je fajn si před kývnutím na nabídku nakladatele prolustrovat.
Mohlo by každopádně být o dost hůř, viz níž. Ale pořád váhám, jestli Omega přece jen není pouze velice zdatné trollí nakladatelství:
http://translatorincubator.com/blog/nakladatelstvi-omega-drobnohled/

2 Richard Skolek Richard Skolek | E-mail | 8. srpna 2017 v 12:09 | Reagovat

Určitě existují, jen mi připadá, že je jich mezi těmi dvěma tisíci jen pár. A Omega... no, co dodat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama