April 2015

Lovevole

28. april 2015 at 20:26
Nakladatelství Backstage Books, se kterým chystáme Moudré z nebe, dnes vydává knihu Lovevole od Annyzbrna. Obvykle tady knihy jiných autorů nedoporučuju, ale tahle sbírka poezie mě opravdu oslovila. Úspěšně se totiž vyhýbá oběma klasickým stereotypům básnířek (éterická pozorovatelka padajícího listí a neukojitelná femme fatale z povolání) a nabízí hodně vtipný ženský pohled, který pochopí i muž. Neváhejte!


Moudré z nebe - obálka

19. april 2015 at 20:14
Ještě pár týdnů potrvá, než doladíme všechny detaily a budeme zkoušet štěstí na Hithitu, zatím se můžete předběžně pokochat obálkou. Kreslila Dominika Jančíková.


Velikonoce

4. april 2015 at 10:32
Zase byly Velikonoce a zase to bylo trapný jako každej rok, nejdřív člověk musí nařezat nějaký proutí a uplést z něho pomlázku, to my s taťkou vždycky jedem někam do lesa a tam to nařežem, a pak se to musí uplést, taťka umí i z vosmi, ale mně se nikdy nechce ani ze tří, no ale tentokrát jsem vyzrál aspoň na tohle a řek jsem, že si nepamatuju, jak se to dělá, tak taťka plet a plet a mně to pořád nebylo jasný, až to bylo hotový. Ale to je jenom ta první část, ta je sice votravná, ale to trapný přijde až potom, člověk jezdí po městě za příbuznýma a tak a vyplácí ty jejich holky a říká u toho nějakou debilní básničku, a vono je to celý nějaký pokažený, protože starý ženský vždycky přijdou samy a vůbec neutíkaj, a ty mladý zase dělaj hrozný cavyky a pak to hrozně dlouho trvá a je to vo to trapnější, dělaj, jako kdyby mě to nějak hrozně bavilo, přitom já u toho taky trpím, žejo, protože je to prostě pod mou úroveň. No a když je to hotový, tak člověk dostane trochu čokolády, co mu doma stejně zabaví mamka, aby se nepřežral, a pak ještě nějaký vobarvený vajíčka, který když se voloupou, tak jsou takový divně barevný, že už na ně člověk ani nemá chuť. Ale tak to je vlastně ta jediná výhoda Velikonoc, že já jinak vajíčka nesmím kvůli cholesterolu, ale po Velikonocích je musíme jíst všichni, protože jich máme hrozně moc a já toho hodně sním, a protože jsem vobětavej, tak překonám i ty divný barvy.

(z připravované knihy "Moudré z nebe", http://richard-skolek.cz/)