May 2016

Jazykové vylomeniny

24. may 2016 at 19:31
Jazykové vylomeniny jsou skvělá stránka, ale jedna věc mě tam vždycky pobaví: "Lucie Koubek, milovnice přirozené češtiny". To je lepší definice oxymoronu, než míval Mácha.


Impropředstavení

23. may 2016 at 8:33
Zvu vás na další impropředstavení. Tentokrát se představí studenti pokročilého kurzu a hrát vám budeme v úterý 31. 5. v Paradoxu. Představení začíná v 19:30. Hrajeme zadarmo a vstupenky si rezervovat nemusíte, ale můžete se přidat k události na Facebooku.


Nové vydání Moudrého z nebe

16. may 2016 at 22:08
Chtěl jsem si to nechat až na podzim, ale mám z toho takovou radost, že to prostě nevydržím. Dnes jsem se skupinou Albatros Media podepsal smlouvu na nové vydání Moudrého z nebe - podle stávajícího edičního plánu by kniha měla vyjít letos v listopadu. Bude mít lepší formát a lepší obálku, a dokonce by v ní měly být i ilustrace, a to opět od skvělé Dominiky Jančíkové. Tak už se na ni můžete začít těšit:).


Miniukázka

15. may 2016 at 10:27
Pořád se něco děje aneb miniukázka z právě vznikající knížky Ňaf a Fňuk:

"Pokud vás to moře opravdu zajímá, běžte po břehu doprava," poradila jim ještě Lišva. "Nejpozději za jeden přátelský rozhovor dojdete k nízkému smutnému keři, který vypadá jako promarněná příležitost. Kousek za ním najdete Nosochoda, a ten ví o moři všechno."


Dubnový-květnový L'amour

13. may 2016 at 18:07
Nové číslo časopisu L'amour je tady! Kromě čtenářsky oblíbeného fejetonu o kuřeti a špenátu, který v domově důchodců málem ukončil jednoho pána, se můžete těšit třeba na rozhovor s Gwen Stefani (tři děti), katalog letních šatiček (nářez), článek o jarní únavě (reklama na Wobenzym), sadu receptů s chřestem (?) a skvělý horoskop (budu uvolněná a okouzlující a zaujmu muže, s nímž se setkávám často, ale to není žádná novinka, jedná se o pokladního od nás z Billy, co mě vždycky hladí po ruce). Takže tak.Jak se u nás rozdávají ceny

8. may 2016 at 19:23
Pokud sledujete různé české literární ceny, asi víte, že se mnohdy rozdávají poměrně pofidérním způsobem. Někdy to ale přesahuje všechny hranice.
Máme u nás jednu akci pro děti (název záměrně neuvádím), kde se děti sejdou v knihovnách, kde jim knihovnice předčítají nějaké pohádky. Výběr knih je víceméně na nich, ačkoliv se ví, že jim některá nakladatelství poskytují své tituly. Děti pak v rámci akce hlasují o nejlepší dětskou knihu. Takže se vlastně soutěží hlavně o to, kdo svou knihu nacpe co největšímu počtu knihovnic, které pak s dětmi provedou velmi objektivní hlasování - hlasuj pro cokoliv, co máš doma, nebo pro to, co držíš v ruce. Rozhrábla to dokonce i spisovatelka, která cenu dostala, když potom knihovnicím poděkovala za skvělou práci a za to, že její knihu zvládly "kreativně využít".


Každý milion dobrý

4. may 2016 at 9:07
Já mám vždycky pocit, že píšu příšerné dialogy, ale film Každý milion dobrý mě uklidnil. ČT prostě boduje.

"A co si o těch prodejích myslíš ty, Jolanko?"
"Já teda musím přiznat, že jste mě prodejem továren trochu zaskočila, to teda na rovinu, ale jako proč ne. Stejně by k tomu někdy muselo dojít, copak Jarda nebo já něco víme o problematice polohovacích postelí?"
"A ta auta?"
"To je přinejmenším dobrá ekonomická rozvaha. Protože každej kousek, to je nejmíň milion, a čtyři miliony v bance, a čtyři miliony v bance, to jsou už celkem slušný úroky."

Wow. Dialogy První republiky překonány.