November 2016

Nosochod

30. november 2016 at 13:23
Na to, jak zvláštně mluví, vypadá Nosochod poměrně obyčejně: http://petrsketch.tumblr.com/post/153817499319/next-chapter-and-new-character.
"Moší je špoušta, malých i felkých," odpověděl Nosochod. "Kdyš půjdete popufé do leša, ufidíte tam jen dfa duuchy štuomů. Kdyš tam budete chodit čašto, šjištíte, še je jich daleko fíč. A kdyš tam budete šít, bude fám štačit jediný pochled, abyšte pošnali, čo je kteuý štuom šač - chned budete fědět, kteuý š nich je škutečným felikánem a kteuý še fypíná jen š pýchy, kteuý má špouštu kamauádů a fedle kteuécho nechče nikdo štát. A š moši je to štejně. Lidé pošád někam špěchají a nemají čaš, aby še na něj podífali pošádně; puoto ši myšlí, še je jenom jedno."

Knižní doporučení - Zlodějka knih

16. november 2016 at 18:34
Dnes doporučím Zlodějku knih od australského autora Markuse Zusaka. Nejen proto, že je to velmi dobře napsaná kniha, ale především proto, že Zusak velice dovedně míchá opravdu vtipné scény s těmi tragickými. I když se děj odehrává v Německu během druhé světové války, není v něm nouze o poetické a zábavné chvíle, zároveň to ale nijak nepodrývá onu pochmurnost, které se vzhledem k tématu nelze zbavit. Jen málokterý autor dovede zachovat oboje.

Moudré z nebe - 2. vydání

8. november 2016 at 20:05
Malý krok pro Albatros Media, velký krok pro mě - dnes do všech dobrých knihkupectví přivezli nové vydání Moudrého z nebe s pěknou novou úpravou, netradičním formátem a spoustou ilustrací. Ideální dárek na Vánoce, na narozeniny i na svátek! K sehnání například zde: http://www.kosmas.cz/knihy/222184/moudre-z-nebe/.
Zeb a Ebra

6. november 2016 at 20:00
Zeb a Ebra a překvapivě barevná Afrika.
Knižní doporučení - Annihilation

2. november 2016 at 20:26
Dnes vám doporučím mysteriózní sci-fi trilogii Southern Reach od Jeffa VanderMeera, především první díl, který se jmenuje Annihilation (česky vyšlo pod názvem Anihilace). Je to rozhodně jedna z nejatmosféričtějších knih, které jsem kdy četl - celý text je zamlžený, neurčitý, zvláštně zneklidňující. Zároveň se autor nějakým kouzlem dokázal vyhnout přílišné abstrakci, takže nudy se určitě bát nemusíte - dočetl jsem to ještě ten samý den.
Za přečtení rozhodně stojí i zbylé dva díly, které ale bohužel trpí klasickými neduhy - druhý díl je víceméně zdržovací a na konci toho třetího člověk odchází s mírným zklamáním, protože bombastický závěr se nekoná.