January 2017

A takhle my si tady u nás žijem

30. january 2017 at 18:45
Dlouho jsem si ji nechával v trezoru, nyní s ročním odstupem zveřejňuji jednu skvělou zprávu, která mi přišla ohledně dálkových kurzů tvůrčího psaní. (Všechny konkrétní údaje byly změněny.)


Jmenuji se Anna Tichá, je mi 70 let a jsem předsedkyní spolku Vše má být veřejné.
Členové spolku se již před rokem rozhodli, že je nutné mít vlastní časopis (ZVEŘEJNĚNI), do kterého budeme psát o nepravostech zastupitelů - vládnoucí fotbalisté v obci Neznámá Lhota). Zůstala jsem v tom ale sama. Všichni ode mne očekávají, že sepíši (pokud možno vtipně, ale přesto úderně) to, co mi sdělí na našich společných schůzkách v hospodě U Františka. Musím přeci pochopit, že někteří pro psaní nemají ty správné buňky, jiní nemají pro tuto činnost čas. (Dobře mi tak, když jsem ho založila)
Chápu, a protože jsem odhodlaná pro "společnou věc" udělat vše, tak se do toho pustím. Dlouho mi však trvalo (vydali jsme už dvě čísla!!),že na to, i přes dobrou vůli nestačím, a že je nutné vyhledat odborníka (BUĎ NOVINÁŘE NEBO PSYCHIATRA.) To na úvod - pro vysvětlení, proč budou všechny mé písemné projevy monotématické. Potřebuji pomoc - musím do týdne vydat 3. číslo ZVEŘEJNĚNI.


S takovými účastníky je prostě radost pracovat!

P.S.: příběh má smutný konec - časopis Zveřejněni už zdá se nevychází a Františka nejspíš smetlo EET. Fotbalisté tedy zřejmě vyhráli. Doufám, že paní nakonec našla aspoň toho psychiatra.

Impro - Zpívaná

25. january 2017 at 19:20
Kategorie Zpívaná, aneb žabí hněv.

Soutěž o Moudré z nebe

23. january 2017 at 15:30
SOUTĚŽ! Do pátečního rána můžete soutěžit o tři výtisky prvního vydání Moudrého z nebe. Stačí vymyslet nějaký zajímavý dotaz!

Knižní doporučení - Binti

22. january 2017 at 19:08
Knižní doporučení: dnes doporučím krátkou sci-fi novelu Binti od americké autorky Nnedi Okorafor. Je to krátký příběh, který zaujme především svým neobvyklým zasazením - Okorafor se ve svých knížkách hodně inspiruje Afrikou a prostředí, v němž se Binti odehrává, je na poměry klasických sci-fi velmi originální. Pokud už nechcete číst další klon Star Treku a láká vás svět, který je opravdu nový, Binti je rozhodně dobrá volba.

Impro - Pyramida

19. january 2017 at 19:19
Kategorie Pyramida, aneb od šlapání zelí až k televizní estrádě a zase zpět.

Impro - Přepínaný příběh

12. january 2017 at 19:16
Kategorie Přepínaný příběh, aneb setkání spolužáků po třiceti letech.

Lednová impropředstavení

10. january 2017 at 17:09
V lednu jsme se do toho s improvizační divadelní skupinou Meandry opravdu opřeli, a proto mě můžete vidět hned třikrát:

- 16. 1. - Studio Paradox - 19:30 (vystoupení účastníků improkurzu Bafni, FB událost)
- 25. 1. - Kavárna Trojka - 19:30 (improzápas Meandrů s Džemem)
- 26. 1. - Kulturárium Café - 18:00 (impro nad šálkem kávy, FB událost)

Těším se!


Impro - Národní divadlo

5. january 2017 at 19:12
Kategorie Národní divadlo, aneb klasické divadlo, scénka ve verších, výrazový tanec a opera, to vše v prostředí pivovaru. Za zvláštní pozornost stojí pivní kvasinky!

Knižní doporučení - The Rime of the Ancient Mariner

3. january 2017 at 16:09
Knižní doporučení: dnes výjimečně trocha poezie. Britská klasika - Samuel Taylor Coleridge a jeho The Rime of the Ancient Mariner. Jestli máte rádi Máj a Kytici a rádi se necháte unášet precizními verši, které vypráví zajímavý příběh, ale naprosto nerozumíte moderní "poezii", bude se vám Coleridge líbit. Upřímně, kdyby na světě existovali jen básníci jako on, pochybuju, že by někdo dobrovolně četl prózu. P. S.: pokud chcete, aby vám báseň předčítal Gandalf, není nic jednoduššího.

Alone, alone, all, all alone,
Alone on a wide wide sea!
And never a saint took pity on
My soul in agony.

The many men, so beautiful!
And they all dead did lie:
And a thousand thousand slimy things
Lived on; and so did I.